
Válassza az Oldal lehetőséget
Missziónk révén alapvetően a részvételt akadálymentesítjük, hogy az alkotói és előadói folyamatokban sérültségtől függetlenül részt tudjon venni, aki erre nyitott és tehetséges.
A legutóbbi, 2015 márciusában megrendezett Paramorfózis című ArtMan estünk során a bemutatott előadásokat audio-narráció segítségével látássérült nézőink számára is hozzáférhetővé tettük.
Minden olyan eseményt, amit valóban akadálymentessé, hozzáférhetővé kívánunk tenni, a fizikai megközelíthetőség biztosításán túl érdemes hallássérültek (feliratozás, jelnyelvi tolmács) és látássérültek (audio-narráció) számára is akadálymentesíteni. Audio-narráció alkalmazható színházi előadások, filmek, konferenciák és oktatások, kiállítások, valamint egyéb rendezvények befogadhatóvá tételére.
Színházi narráció: a narrátor szöveges információvá fordítja az előadás során látható, meghatározó képi történéseket, és valós időben, az előadás közben, egy fülmonitor (adó-vevő) segtségével a látássérült nézők számára közvetíti azt.
Filmes narráció: a narrátor által megírt és rögzített hangsáv a film eredeti hangsávjára rákeverve, szervesen illeszkedik a film audio-textúrájához, miközben segít a látássérült nézőnek a film képi síkját befogadni, ezáltal a történetet követni.
Akadálymentesítéssel kapcsolatban komplex tanácsadással, vagy audio-narrációs szolgáltatással is szívesen segítünk.
Alkalmazott módszertan, testtudati munkák, BMC és SRT
Az Egyesület által kidolgozott mozgásos és művészeti módszer alapjait ismerhették meg a hallgatók
Somatic Practices, Art and Creativity (SPARKS) – Módszerfejlesztés
A projekt során érzékenyítő programokat viszünk iskolákba.
Célzott vagy éppen burkolt érzékenyítés egy-egy workshop vagy éppen vállalati tréning keretében.
Az ArtMan Egyesület elkötelezett mind a fizikai, mind pedig agondolati és lelki akadálymentesítés terén is.
Az oldal a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával valósult meg.