- Magunkról
- Tevékenységeink
- Támogass minket
- Adó 1%
- Mozgáscsoportok
- Előadások
- Archívum
- Kapcsolat
- ENGLISH 🇬🇧
Válassza az Oldal lehetőséget
„Közös ALKOTÓI TÉR létrehozása – a TÁNC és a terápia eszközeivel – ÉRTÉKEINK és sérüléseink mentén – az ELFOGADÓBB társadalomért.”
Az Artman Egyesület művészeti, terápiás és oktatási programokon keresztül sérült és ép emberek számára nyitja meg a fejlődés, önismeret és tánc lehetőségét.
Civil szervezetek, intézmények, vállalti partnerek, fotósok akikkel közösen építünk egy befogadóbb és nyitottabb társadalmat a kultura lehetőségeivel.
Ismerd meg az ArtMan Egyesület munkatársait. Kerülj közelebb hozzánk és küldetésünkhöz.
A Tánceánia együttese lehetőséget nyújt az egészséges és fogyatékkal élő embereknek, hogy a tánc segítségével közelebb kerüljenek egymáshoz.
Szervezetek és társaságok, akik segítik az ArtMan Egyesület munkáját.
2019
2018
2017
2016
2015
Előadások
Húszéves munkásságunk elismeréseként 2018-ban Lábán Rudolf Különdíjban részesültünk, 2019-ben a Fidelio Kult50 válogatásába kerültünk be az “Ügy” kategóriában. Rendszeres állami támogatással nem rendelkező, közhasznú egyesület vagyunk; az egyetlen olyan alkotó közösség hazánkban, ahol sérült és ép előadók partnerekként hoznak létre kortárs táncszínházi előadásokat.
15 fős a rendes tagságunk; főként előadóművészek, fogyatékos előadóművészek, mozgásos csoportvezetők és terapeuták. Európában egyedülálló módon tudjuk a színpadi alkotó munkába bevonni a legsúlyosabban érintett sérült csoportokat is. Dolgoztunk látássérült, autizmussal élő, értelmi akadályozott személyekkel: vegyes csoportban, hiszen módszerünk alapja az inklúzió. Hisszük, hogy a befogadóbb társadalommá váláshoz „AKADÁLYMENTESÍTÉSRE A LELKEKBEN IS SZÜKSÉG VAN”. Hosszú távú célkitűzésünk a társadalmi egyenlőtlenség és a fogyatékos emberekkel kapcsolatos közgondolkodás megváltoztatása az előadóművészeten keresztül.
Innovatív módszerekkel, határterületeken tevékenykedünk, ugyanakkor szeretnénk munkánkat láthatóbbá és fenntarthatóvá tenni: a mi szakértelmünkkel és támogatóinkkal közösen.
Az ARTMAN MOZGÁSTERÁPIÁS MŰVÉSZETI KÖZHASZNÚ EGYESÜLET azzal a céllal alakult, hogy oktatási, művészeti és terápiás programok létrehozásával segítse a különböző fogyatékossággal élő emberek társadalmi felzárkóztatását. Tevékenységünk révén egyrészt elősegítjük a fogyatékos emberek testi és lelki állapotának javulását (lehetőséget biztosítva saját teljességük megélésére), valamint felmutatjuk azokat a speciális értékeket, melyeket a különböző sérülésekkel élő emberek a többségi társadalom számára nyújtani tudnak.
„Egy a világunk, ahol mindannyian élünk: épek és fogyatékosok, fogyatékos épek és ép fogyatékosok. Az akadálymentesítésre nem csak fizikálisan, hanem a fejekben, lelkekben is szükség van. ..
Nem harcolunk a fogyatékosságokhoz kapcsolódó tévhitek ellen. A kulcs a mozgás és tánc iránti érzékenység. A színpad és nézőtér között erős a határ, így a színház jól bevált keretrendszerével megvéd. S miközben a fő figyelmi fókusz a játszón van, a néző is résztvevője a helyzetnek.
A művészeti alkotó tevékenység átformál, gyógyít, alkotót és befogadót egyaránt. Így válik az adott társadalom mentálhigiénés felületévé. Az előadás és a próbafolyamat lehetőséget ad a szinte dogmává merevedett előítéletek, tévhitek és sztereotípiák megbontására. A testtudati technikákon és improvizáción alapuló kortárs táncszínház fogyatékos művészei jelenlétükkel újratanítják, hogyan használjuk elfelejtett képességünket, az önreflexión alapuló, belülről fakadó átalakulást.”
Bóta Ildikó
Bóta Ildikó
"(Kötelező)" a kötelező mezőket jelöli